Archiwum

Powered by mod LCA

22 stycznia 2011 r. w Dolnośląskim Parku Technologicznym odbyła się druga edycja Zawodów Robotów T-BOT 2011.

Przedsięwzięcie organizowane we współpracy z Wałbrzyskim Kołem Robotyki z Zespołu Szkół nr 8 w Wałbrzychu, adresowane było do młodych osób, których pasją jest robotyka oraz do wszystkich mieszkańców regionu wałbrzyskiego.

Podczas zawodów zaprezentowane zostały roboty z całej Polski, które rywalizowały ze sobą w czterech różnych kategoriach. Publiczność miała okazję obejrzeć widowiskowe minisumo i sumo, polegające na wypchnięciu przeciwnika z ringu o

średnicy 77 cm i 154 cm, Linefollower, podczas którego roboty muszą przebyć trasę wyznaczoną przez czarną linię oraz kategorię Freestyle, w której liczyła się przede wszystkim oryginalność. Łącznie w zawodach wzięło udział 51 robotów.

Impreza została objęta Honorowym Mecenatem Starosty Wałbrzyskiego Roberta Ławskiego, Burmistrza Szczawna-Zdroju Tadeusza Wlaźlaka, i Grupy TAURON Polska Energia S.A. Głównymi sponsorami wydarzenia były Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., która ufundowała dwa oscyloskopy panelowe o łącznej wartości 1400 zł oraz Grupa TAURON Polska Energia S.A., która ufundowała nagrodę w wysokości 2000zł. Pozostali sponsorzy to: Burmistrz Szczawna-Zdroju, Starosta Wałbrzyski oraz Telefonia Dialog S.A.


Istotnym czynnikiem który wpłynął na powodzenie przedsięwzięcia było duże zaangażowanie mediów, za pomocą których wydarzenie to rozpropagowane było w regionie co niewątpliwie pozwoliło na promocję Dolnośląskiego Parku Technologicznego, regionu oraz sponsorów.

Druga edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników konkursu jak również wśród publiczności. W szranki stanęło wielu miłośników robotyki i robotów. Wszystkim kibicowało wielu małych i dużych mieszkańców Szczawna-Zdroju i Wałbrzycha. Zainteresowaniem cieszyły się nie tylko emocjonujące rozgrywki finałowe wszystkich konkurencji, ale także zacięte eliminacje. Nowością dla wałbrzyskiej publiczności były zmagania w kategorii Sumo, w których startowały znacznie większe roboty, niż w znanej już kategorii Minisumo. Walki robotów Sumo wielokrotnie miały niezwykle zacięty przebieg.

W kategorii Linefollower o poszczególnych miejscach decydowały ułamki sekund. Skomplikowana finałowa trasa początkowo określona została przez część uczestników jako niemożliwa do przejechania. Jednak ostatecznie najlepszym udało się ją pokonać w czasie około 10 sekund. W kategorii Freestyle, zdecydowanym zwycięzcą głosami publiczności został latający robot QUAD-ROTOR UAV.
Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja zawodów będzie się cieszyła jeszcze większym zainteresowaniem publiczności.


Wyniki poszczególnych kategorii:
Kategoria Minisumo:

I miejsce: Mini-Koks (Kraków AGH - Marcin Okarma, Mariusz Kaczmarek)
II miejsce: BOCZEK (Kraków AGH - Przemysław Elias, Michał Gazda, Łukasz Bondyra)
III miejsce: yatt.dwa (Wrocław - Marcin Dymczyk, Łukasz Ożarek)
Kategoria Linefollower:
I miejsce: Mefisto (Poznań - Wojciech Błuciak, Piotr Kurowski, Anna Boczoń)
II miejsce: Inferno (Poznań - Piotr Kurowski, Anna Boczoń, Wojciech Błauciak)
III miejsce: Hurricane (Kraków AGH - Marcin Okarma, Mariusz Kaczmarek)
Kategoria Sumo:
I miejsce: Rico (Poznań - Piotr Kurowski, Anna Boczoń)
II miejsce: Konieczko Sebastian Marat
III miejsce: Black Hole Wojciech Błauciak, Anna Boczoń
Kategoria Freestyle:
I miejsce: QUAD-ROTOR UAV (Kraków AGH - Marcin Okarma, Paweł Tomasik, Przemyslaw Elias, Michał Gazda)

 

25.01.2011

CONTACT

ul. Szczawieńska 2,
58-310 Szczawno Zdrój
tel. (+48) (74) 648 04 00
fax (+48) (74) 648 04 17
e-mail: darr@darr.pl

NIP: 886-000-34-33
REGON: P-890004750
KRS: 0000043944
godziny pracy:
pn. - pt. 8.00 - 16.00
bip logo footer2