Archiwum

Powered by mod LCA

Chcielibyśmy poinformować, że w dniach 4-7 października Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Pani Katarzyna Kacperczyk odbędzie wizytę w Bangalore i na Sri Lance.

      W dniach 5-6 października 2015 r Pani Minister K. Kacperczyk złoży wizytę w Bangalore – stolicy indyjskiego stanu Karnataka. Wizyta jest związana z odbywającą się w tym mieście drugą edycją „Forum Gospodarczego Indie – Europa Centralna" („India – Central Europe Business Forum"), w którym Polska ma status kraju partnerskiego. Dodatkowe informacje, w tym ramowy program, znajdują się na stronie internetowej http://www.icebf.in/ . Celem formu jest promocja współpracy gospodarczej pomiędzy Indiami i czternastoma państwami Europy Środkowo – Wschodniej. Wiodącymi sektorami tegorocznego Forum będą m. in.: IT i ITES, infrastruktura miast, zielone technologie, przemysł farmaceutyczny, R&D, przemysł rolno – spożywczy i przetwórstwo, przemysł samochodowy oraz turystyka. Chcielibyśmy wykorzystać tę okazję do zintensyfikowania polsko – indyjskich kontraktów biznesowych. Dlatego też Departament Współpracy Ekonomicznej MSZ planuje zorganizowanie misji gospodarczej towarzyszącej wizycie Minister K. Kacperczyk, w której ramach planowane są spotkania z przedstawicielami administracji centralnej i stanowej oraz reprezentantami indyjskich spółek z sektorów odpowiadających profilowi polskich firm biorących udział w misji, a także panele tematyczne.

      W dniach 6-7 października 2015 r Pani Minister K. Kacperczyk złoży wizytę na Sri Lance. Towarzyszyć jej będzie misja polskich przedsiębiorców, władz lokalnych i uczelni. W ramach wizyty zaplanowano organizację seminarium i spotkań poświęconych możliwościom rozwoju polsko – lankijskiej współpracy gospodarczej, edukacyjnej i regionalnej oraz promocji polskich przedsiębiorstw, regionów i uczelni. Przewidziano spotkania z przedstawicielami instytucjach rządowych z udziałem członków misji oraz wydarzenia o charakterze kulturalnym. Gospodarka Sri Lanki rozwija się stosunkowo dynamicznie i w związku z tym kraj ten ma duże potrzeby w zakresie rozbudowy infrastruktury transportowej, w szczególności transportu kolejowego i morskiego, budownictwa mieszkaniowego i usługowego, infrastruktury miejskiej, zielonych technologii, energetyki, w tym zakresie odnawialnych źródel energii, mechanizacji produkcji rolnej oraz doskonalenia procesów przetwórczych i przechowywania w sektorze rolno – spożywczym. Obywatele Sri Lanki zainteresowania są ofertą szkolnictwa wyższego krajów rozwiniętych, a także po części ofertą operatorów turystycznych. Sri Lanka jest również popularnym kierunkiem turystycznym, coraz częściej wybieranym przez europejskich turystów. Bardziej szczegółowe informacje na temat Sri Lanki prezentujemy w informatorze ekonomicznym, dostępnym pod adresem: http://www.informatorekonomiczny.msz.gov.pl/pl/ .

Uczestniczące podmioty pokrywają we własnym zakresie koszty przelotów samolotami rejsowymi oraz zakwaterowania. Szczegółowe informacje logistyczne przekażemy zainteresowanym firmom w terminie późniejszym.

Zainteresowane podmioty proszone są o zgłoszenie udziału na adres: tomasz.wisniewski@msz.gov.pl, ze wskazaniem, czy zainteresowanie dotyczy obu misji, czy też jednej z nich. Podmioty zainteresowane wyłącznie udziałem w misji do Indii, wezmą udział w drugim dniu Forum Gospodarczego Indie – Europa Centralna (Formularz zgłoszeniowy)

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy !!!

CONTACT

ul. Szczawieńska 2,
58-310 Szczawno Zdrój
tel. (+48) (74) 648 04 00
fax (+48) (74) 648 04 17
e-mail: darr@darr.pl

NIP: 886-000-34-33
REGON: P-890004750
KRS: 0000043944
godziny pracy:
pn. - pt. 8.00 - 16.00
bip logo footer2