DARR S.A. aktywna społecznie 

Z charytatywną misją w pierwszym Biegu Firmowym
18 maja 2013 r. alejki wrocławskiego Parku Grabiszyńskiego przemierzali biegacze uczestniczący w pierwszej edycji Biegu Firmowego. Ta pilotażowa inicjatywa zorganizowana została przez Fundację Everest i miała przede wszystkim charytatywny charakter. Pomysłodawcy biegu chcieli, aby wszystkie dochody uzyskane w trakcie trwania imprezy zostały przekazane na sfinansowanie operacji nóżki
4- letniej Ali, która jest konieczna aby uchronić dziewczynkę przed amputacją. Właśnie chęć pomocy w sfinansowaniu kosztownego zabiegu zjednoczyła entuzjastów biegania z całego regionu.

Na starcie zawodów stanęło blisko 1000 uczestników, reprezentujących 238 drużyn firmowych. Każda reprezentacja podczas biegu sztafetowego miała do pokonania dystans 4 x 4 km. Nie zabrakło zawodników, którzy pokonywali indywidualnie 4 kilometrową trasę, a także uczestników chcących sprawdzić się na dystansie 16 kilometrów. Swoją reprezentację, pod nazwą DARR TEAM, wystawiła również Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. W składzie drużyny ze Szczawna-Zdroju znaleźli się następujący zawodnicy: Monika Ambroziak, Tomasz Charkot, Tomasz Ferenz oraz Katarzyna Szymańska-Witek. Zawodnicy Ci, dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, mimo to cechuję ich duża motywacja oraz chęć rywalizacji z bardziej doświadczonymi ekipami. Okazją do sprawdzenia swoich możliwości był właśnie wrocławski Bieg Firmowy. Cała impreza miała bardzo profesjonalny charakter, przypominając oprawą międzynarodowe maratony. Wzbudziło to prawdziwego ducha sportowego i podniosło poziom adrenaliny u uczestników. Mimo charytatywnego charakteru wydarzenia, drużynie DARR S.A. podobnie jak pozostałym reprezentacjom zależało na osiągnięciu jak najlepszego wyniku sportowego. Każdy z zawodników na trasie biegowej dawał z siebie maksimum możliwości, co zaowocowało ogromnymi emocjami przy dobieganiu ostatnich sztafet na linie mety. Po zakończeniu zawodów uczestnicy z duża ekscytacją czekali na oficjalne wyniki. Zaangażowanie oraz trudy biegu zostały wynagrodzone, ponieważ wszyscy członkowie drużyny DARR S.A. poprawili swoje życiowe rezultaty.

Była to pierwsza edycja Biegu Firmowego. Organizatorzy zapowiadają kolejną edycję za rok. Wszyscy pracownicy DARR S.A., a szczególnie bezpośredni uczestnicy zawodów mają nadzieję, że najważniejszy cel Biegu Firmowego, czyli pomoc Ali został w jak największym stopniu osiągnięty. Trzymamy kciuki, za pozytywny przebieg operacji i jak najszybszy powrót dziewczynki do zdrowia. Jednocześnie chcieliśmy podziękować organizatorom za możliwość startu w imprezie oraz pogratulować nowatorskiego pomysłu. Składamy również podziękowania dla pozostałych drużyn rywalizujących z nami na trasie biegowej. Cieszyła nas bardzo możliwość wspólnej rywalizacji oraz doskonałej zabawy. Chcielibyśmy także zapowiedzieć, że za rok również zamierzamy pojawić się na starcie Biegu Firmowego w jeszcze lepszej dyspozycji.
Więcej informacji na temat Biegu Firmowego dostępnych jest na stronie internetowej:
http://biegfirmowy.pl

 

DARR TEAM kolejny raz na trasie

25 sierpnia 2013 r. przed południem wystartował XIV Toyota Półmaraton Wałbrzych. Corocznie odbywająca się impreza zgromadziła na starcie zawodów ponad 1000 uczestników. Entuzjaści biegów długodystansowych mieli do pokonania trasę długości 7 km lub dystans półmaratonu, tj. 21 km. Trasa obu biegów nie należała do łatwych, została bowiem wytyczona wśród krętych ulic centrum miasta
i obfitowała w strome podbiegi, które nawet wytrawnemu biegaczowi mogły sprawić wiele problemów. Uczestnicy jednak nie mieli powodu do narzekań, ponieważ wszelkie trudności mobilizowały i wzmagały ducha rywalizacji, pozwalając uzyskać świetne rezultaty na mecie.

W gronie uczestników biegu na dystansie 7 kilometrów znaleźli się zawodnicy reprezentujący Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., którzy wystartowali pod szyldem DARR TEAM. Ekipę składającą się z 6 zawodników tworzyli: Monika Ambroziak, Tomasz Charkot, Tomasz Ferenz, Dominik Militowski, Katarzyna Szymańska-Witek oraz Marek Urbański. Drużyna ze Szczawna-Zdroju stanęła na starcie biegu mocno nastawiona na osiągniecie dobrych rezultatów i na znakomitą rywalizację z pozostałymi ekipami. Wszyscy reprezentanci DARR S.A. ukończyli wymagającą trasę biegu. Każdy członek zespołu na trasie wyścigu zaprezentował dobre przygotowanie kondycyjne, co zaowocowało satysfakcjonującymi miejscami w ogólnej klasyfikacji zawodów. Biegacze ze Szczawna Zdroju obsadzili, 21, 38, 39, 90, 92 i 135 miejsce co na tle 195 startujących zawodników jest rezultatem zasługującym na uznanie. Po ukończeniu biegu zawodnicy DARR TEAM odebrali pamiątkowe medale i mogli wspólnie cieszyć się z uzyskanych wyników. Podczas świętowania, nie zabrakło deklaracji dotyczących udziału w kolejnej edycji biegu, już za rok.

Wszyscy pracownicy DARR S.A., a szczególnie uczestnicy biegu dziękują organizatorom za przygotowanie wspaniałego święta sportu. Dziękujemy również pozostałym uczestnikom zawodów za wspólną rywalizację oraz kibicom za wspaniały doping. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mieli okazję również stanąć na starcie wałbrzyskiego biegu.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z relacją z biegu oraz wynikami uczestników na oficjalnie stronie zawodów.
http://biegaj-zapobiegaj.pl/news/242-panorama-i-wyniki/

 

DARR Team

 

CONTACT

ul. Szczawieńska 2,
58-310 Szczawno Zdrój
tel. (+48) (74) 648 04 00
fax (+48) (74) 648 04 17
e-mail: darr@darr.pl

NIP: 886-000-34-33
REGON: P-890004750
KRS: 0000043944
godziny pracy:
pn. - pt. 8.00 - 16.00
bip logo footer2