Zapraszamy przedsiębiorców do udziału w konferencji w Düsseldorfie 7 - 8 marca 2013

Ośrodek Enterprise Europe Network afiliowany przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w imieniu Ministerium für Innovation, Wissenschaft und Forschung des Landes Nordrhein - Westfalen z Niemiec oraz ośrodka Enterprise Europe Network z Nadrenii Północnej-Westfalii zaprasza na konferencję "Successful R&I in Europe: 5th European Networking Event", która odbędzie się w dniach 7-8 marca 2013 w porcie lotniczym Düsseldorf (Düsseldorf International Airport). Konferencja ta jest organizowana przez ministerstwo (Ministerium für Innovation, Wissenschaft und Forschung des Landes Nordrhein-Westfalen) oraz ośrodek Enterprise Europe Network z Nadrenii Północnej-Westfalii. Jest ona skierowana do przedsiębiorstw, ośrodków badawczych oraz uniwersytetów, które poszukują partnerów do wspólnych projektów badawczych.

Podobne konferencje, które były organizowane w poprzednich latach, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem (ponad 1100 uczestników z 27 różnych krajów w przeciągu 4 lat). Tegoroczny Networking Event jest skierowany do instytucji z Niemiec, Polski, Belgii, Francji, Holandii, Szwajcarii i Rosji i będzie zorganizowany na zasadzie warsztatów z siedmiu obszarów tematycznych: ICT, Energy, Nanotechnologies, Materials and Manufacturing, Sustainable Economy, Health, Bio-based Economy, Marie Sklodowska-Curie Actions (ITN).
Podczas warsztatów istnieje możliwość zaprezentowania swojego projektu (prezentacja trwająca 10 min). Niestety nie wystarczy czasu na zaprezentowanie wszystkich projektów, dlatego stworzyliśmy tzw. 'Call for Proposal':

http://www.frp.nrw.de/frp2/de/hot/nfl/xxl/ri_2013_call.php
(deadline na zarejestrowanie swojego projektu: 22 luty 2013).

Uczestnicy, którzy zostaną wybrani do przedstawienia swojego projektu, nie ponoszą opłaty za udział w całym evencie. Jeżeli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w konferencji, proszę wypełnić formularz online (w jęz.angielskim):

http://www.frp.nrw.de/frp2/en/fpa/evt/reg/?v=757&lce=EN
(UWAGA: liczba miejsc ograniczona!, konferencja odbędzie się w jęz. angielskim)

 

Ponadto 7 marca odbędzie się Matchmaking Event (równolegle z warsztatami), skierowany wyłącznie do polskich firm, uniwersytetów i jednostek badawczych, chcących nawiązać współpracę z partnerami z Nadrenii Północnej-Westfalii. Nie chodzi tu jedynie o projekty badawcze, jak FP7 czy Horizon 2020, ale również o współpracę w zakresie dystrybucji, produkcji, transfer technologii itp.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w Matchmaking Evencie z firmami i ośrodkami badawczymi z Nadrenii Północnej-Westfalii, proszę o uzupełnienie w.w. formularza o komentarz (Comments):
‘'I would like to take part in the Coupe Longue with partners from North Rhine-Westphalia. I'm looking for...''
W tym miejscu proszę o opisanie, kogo Państwo poszukujecie (jakich kompetencji) oraz na czym miałaby polegać współpraca (wspólny projekt badawczy, poszukiwany producent, dystrybutor itd). Po zarejestrowaniu zostaniecie Państwo również poproszenie o wypełnienie specjalnego formularza. Dzięki tym informacjom, będziemy w stanie znaleźć odpowiedniego partnera z Niemiec (Nadrenii Północnej-Westfalii), odpowiadającego Państwa potrzebom.

Koszt udziału w całym przedsięwzięciu to 70 Euro za 2 dni, a w przypadku udziału tylko w jednym dniu - 55 Euro. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy osoby zainteresowane o jak najszybsze zarejestrowanie się. Ponadto 7 marca odbędzie się Matchmaking Event (równolegle z warsztatami), skierowany wyłącznie do polskich firm, uniwersytetów i jednostek badawczych, chcących nawiązać współpracę z partnerami z Nadrenii Północnej-Westfalii. Nie chodzi tu jedynie o projekty badawcze, jak FP7 czy Horizon 2020, ale również o współpracę w zakresie dystrybucji, produkcji, transfer technologii itp.

Program:
http://www.frp.nrw.de/frp2/en/fpa/evt/aga/?v=757&lce=EN

Wskazówki dojazdu:
http://www.frp.nrw.de/frp2/_dld/va/v500/waytovenue_Woellhaf_2011.pdf

Flyer:
http://www.frp.nrw.de/frp2/_dld/va/v757/flyer2013-web.pdf

Lista dotychczas zarejestrowanych uczestników:
http://www.frp.nrw.de/frp2/en/fpa/evt/prt/?v=757&lce=EN

Zakwaterowanie (koszty dojazdu i zakwaterowania nie będą zwracane):
Conference hotel is the ****Lindner Airport Hotel Düsseldorf. A contingent with special rates for 60 EUR is available until 14 Feb. 2013. Please download the booking form and send your booking request directly to the hotel. The hotel shuttle directly serves the event venue in the Terminal A/B Building.

Wszystkich zainteresowany serdecznie zapraszamy!

 


Enterprise Europe Network Wałbrzych
ul. Szczawieńska 2,
58-310 Szczawno-Zdrój  
tel./faks: 74 64 80 400 
e-mail: eic@darr.pl
http://www.westpoland.pl
http://www.een.org.pl
http://www.enterprise-europe-network.ec.europa.eu

 

 

                                          

Przedsięwzięcie finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach
Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji na lata 2007-2013
oraz budżetu państwa

 

CONTACT

ul. Szczawieńska 2,
58-310 Szczawno Zdrój
tel. (+48) (74) 648 04 00
fax (+48) (74) 648 04 17
e-mail: darr@darr.pl

NIP: 886-000-34-33
REGON: P-890004750
KRS: 0000043944
godziny pracy:
pn. - pt. 8.00 - 16.00
bip logo footer2