23 listopada 2012 r. w Dolnośląskim Parku Technologicznym T-Park w Szczawnie-Zdroju odbędzie się seminarium „Wzornictwo w produkcji - korzyści, wdrożenie, wsparcie". Wydarzenie kierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorstw z regionu, a jego celem jest wskazanie wzornictwa przemysłowego jako dziedziny wiedzy umożliwiającej poprawę konkurencyjności opartej na innowacji. Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne.

Proste recepty na sukces straciły na aktualności - zarówno na globalnym, jak i krajowym rynku trudno jest konkurować ceną i jakością, a każdy produkt posiada zwykle wiele zamienników, wśród których musi się wyróżnić. Istotnym elementem rywalizacji rynkowej stało się też wsparcie publiczne, dostępne w naszych warunkach głównie ze środków Unii Europejskiej. Jego uzyskanie jest jednak związane z koniecznością spełnienia coraz większej ilości kryteriów w obszarze innowacyjności. W przekonaniu wielu, ich spełnienie jest możliwe tylko w przypadku marek globalnych, które mogą sobie pozwolić na kosztowne procesy badawczo-rozwojowe.

W oparciu o współpracę z projektantami oraz instytucjami naukowymi zajmującymi się wzornictwem, wielu przedsiębiorców zarówno z sektora produkcji, jak i usług, może udoskonalić dotychczasowe, jak i zaproponować nowe rozwiązania rynkowe osiągając sukces. Projekt „Dolnośląskiej Sieci Wzornictwa Przemysłowego" ma na celu ułatwienie dostępu do tego narzędzia przedsiębiorcom z regionu oraz stworzenie mechanizmu wsparcia dla wdrażania innowacji wzorniczych. Jednym z kluczowych elementów jest przestawienie możliwości współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Uczelnia kojarzona jest ciągle głównie z działalnością artystyczną, tymczasem współpraca z nią może być kluczowa dla powodzenia wielu projektów biznesowych.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli przedsiębiorstw, nauki oraz instytucji otoczenia biznesu, zainteresowanych tematyką wzornictwa przemysłowego na seminarium w Dolnośląskim Parku Technologicznym T-Park w Szczawnie Zdroju, 23 listopada 2012 roku. Tematyka prezentacji w ramach seminarium została dobrana z uwzględnieniem specyfiki gospodarczej podregionu wałbrzyskiego.

Więcej informacji, program seminarium oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie
internetowej www.innowacje.dolnyslask.pl oraz pod adresem e-mail: wzornictwo@um.wroc.pl

Udział w seminarium jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Program seminarium

Formularz zgłoszeniowy

 

CONTACT

ul. Szczawieńska 2,
58-310 Szczawno Zdrój
tel. (+48) (74) 648 04 00
fax (+48) (74) 648 04 17
e-mail: darr@darr.pl

NIP: 886-000-34-33
REGON: P-890004750
KRS: 0000043944
godziny pracy:
pn. - pt. 8.00 - 16.00
bip logo footer2