Seminarium i spotkania kooperacyjne na targach Innowacje, Technologie, Maszyny Polska, 16 czerwca 2011r. Poznań

Szanowni Państwo,
Ośrodek Enterprise Europe Network przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza w imieniu ośrodka Enterprise Europe Network przy Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (PPNT) do udziału w wydarzeniach organizowanych w czasie targów Innowacje-Technologie-Maszyny Polska, które odbędą się w dniach 14-17 czerwca 2011 w Poznaniu.

Większość organizowanych wydarzeń skupia się na tematyce innowacyjności jak również na możliwościach nawiązania współpracy z jednostkami B+R oraz innymi firmami z Polski i zagranicy. W tym celu proponujemy Państwu udział w interesującym seminarium oraz w spotkaniach kooperacyjnych.

Przez wszystkie dni targów konsultanci i specjaliści z PPNT będą do Państwa dyspozycji na stoisku Centrum Doradztwa i Zgłaszania Potrzeb na Innowacje (stoisko nr 40 w pawilonie 5).


Centrum Doradztwa to projekt Międzynarodowych Targów Poznańskich, który będzie finalizowany podczas targów ITM Polska. MTP realizują go we współpracy z PPNT. Celem projektu jest pomoc przedsiębiorcom w rozwiązywaniu problemów natury technologicznej, związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przedsięwzięcie dofinansowane jest przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, sprawującego także patronat nad targami.


Więcej informacji o tej inicjatywie znajdą Państwo na stronie: http://cd.ppnt.poznan.pl.


Najważniejszymi wydarzeniami organizowanymi w czasie targów ITM przez PPNT seminarium oraz spotkania kooperacyjne, które odbędą się w dniu 16 czerwca 2011 roku.


Seminarium „Innowacje technologiczne - źródła finansowania i przykłady dobrych praktyk" będzie miało na celu przedstawienie doświadczeń firm we wdrażaniu nowoczesnych technologii. Uczestnicy poznają przykłady dwóch wielkopolskich firm, które wykorzystując fundusze oferowane przez Unię Europejską wdrożyły w swoich przedsiębiorstwach innowacyjne technologie oraz zapoznają się z ofertą badawczą wielkopolskich jednostek B+R. Ponadto uczestnicy poznają możliwości finansowania innowacji i projektów badawczych oraz najnowsze oferty współpracy firm zagranicznych z baz sieci Enterprise Europe Network. Partnerem współorganizującym seminarium jest Centrum Innowacji Rozwoju i Transferu Technologii Politechniki Poznańskiej. Seminarium odbędzie się w pawilonie 14B, III piętro, sala C w godzinach od 9.00 do 12.30.

 

Po zakończeniu seminarium zapraszamy wszystkich uczestników na spotkania kooperacyjne, które odbędą się jednocześnie:


- na stoisku Centrum Doradztwa (spotkania firm i jednostek B+R - wymagana jest rejestracja na stronie http://cd.ppnt.poznan.pl) - stoisko nr 40 w pawilonie 5;


- na stoisku ZukunftsAgentur Brandenburg (Polsko-Niemieckie Spotkania Kooperacyjne - „Business Mixer 2011" - stoisko nr 36 w pawilonie 5, partner: Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego (Lista firm niemieckich w załączeniu - wymagana rejestracja danych Państwa firmy).


Celem spotkań jest nawiązanie współpracy z jednostkami B+R, którzy pomogą Państwu w rozwiązaniu problemów technologicznych lub z firmami niemieckimi, które poszukują partnerów w Polsce. Spotkania odbędą się w godzinach 13.00-17.00.


Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na wszystkie wydarzenia - ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń (zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy). Można uczestniczyć w każdym wydarzeniu osobno. Uczestnicy pokrywają we własnym zakresie koszt dojazdu do Poznania oraz wstępu na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dokładny program seminarium oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo w załączeniu.

Zapraszamy do uczestnictwa!

Kontakt:
Biuro Sieci Enterprise Europe Network
- Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM
Grzegorz Cieśla - tel. 61 827 97 49,
Anna Klimaszewska, Agata Bartoszewska - tel. 61 827 97 44
email: een@ppnt.poznan.pl
Marek Stankiewicz - tel. 74 64 80 446
marek.stankiewicz@darr.pl

27.05.2011

CONTACT

ul. Szczawieńska 2,
58-310 Szczawno Zdrój
tel. (+48) (74) 648 04 00
fax (+48) (74) 648 04 17
e-mail: darr@darr.pl

NIP: 886-000-34-33
REGON: P-890004750
KRS: 0000043944
godziny pracy:
pn. - pt. 8.00 - 16.00
bip logo footer2