Bezpłatne seminarium: NewConnect & Venture Capital
Wrocław 15 III 2011

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
oraz
Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

zapraszają na bezpłatne seminarium szkoleniowo-informacyjne pn.:

NewConnect & Venture Capital
INWESTYCJE W INNOWACYJNE PRZEDSIĘBIORSTWA

15 marca 2011 roku
Hotel Mercury, Pl. Dominikański 1, Wrocław

Seminarium realizowane jest w ramach projektu:
„Rozwój, koordynacja, monitoring i ewaluacja Dolnośląskiego Systemu Innowacji"

http://www.innowacje.dolnyslask.pl

Seminarium skierowane jest do młodych, dynamicznych firm poszukujących inwestorów strategicznych mogących sfinansować innowacyjne przedsięwzięcia o wysokim potencjale ale podwyższonym ryzyku.

ZAPROSZENIE
PROGRAM SEMINARIUM

INWESTOR VENTURE CAPITAL

Venture Capital to kapitał własny wnoszony na ograniczony okres czasu przez inwestorów zewnętrznych do małych i średnich przedsiębiorstw (w początkowych fazach ich rozwoju.) dysponujących innowacyjnym produktem, metodą produkcji bądź usługą, które nie zostały jeszcze zweryfikowane przez rynek, a więc stwarzają wysokie ryzyko niepowodzenia inwestycji. Jednocześnie w przypadku sukcesu przedsięwzięcia, wspomaganego w zarządzaniu przez inwestorów, zapewniają znaczący przyrost wartości zainwestowanego kapitału, który jest realizowany przez sprzedaż udziałów.

CZYM JEST NEWCONNECT ?

NEW/connect jest rynkiem akcji, opartym na alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Jest to rynek finansujący rozwój młodych przedsiębiorstw o wysokim potencjale wzrostu. To również propozycja GPW dla inwestorów akceptujących podwyższone ryzyko, w zamian za potencjalnie wysoki zwrot z inwestycji. NewConnect ma status rynku zorganizowanego, lecz prowadzony jest przez GPW poza rynkiem regulowanym w formule alternatywnego systemu obrotu. Rynek NewConnect jest czymś nowym w Polsce, ale w Europie funkcjonują już od wielu lat. Ze względu na specyfikę emitentów, rynek NewConnect oferuje bardziej liberalne wymogi formalne i obowiązki informacyjne, a co za tym idzie - tańsze pozyskanie kapitału.

CZY NEWCONNECT JEST DLA MNIE ?

NEW/connect powstał z myślą o młodych, dynamicznych polskich firmach, którym zastrzyk kapitału otworzy możliwość wykorzystania potencjału tkwiącego w ich innowacyjności, a w efekcie da szansę na rozwój uwieńczony awansem do grona dużych i wartościowych spółek. To oferta dla młodych rozwijających się firm, działających zwłaszcza w obszarze nowych technologii (choć oczywiście możliwe jest także notowanie firm z innych branż).


Udział w seminarium jest bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

UWAGA: Rekrutacja zakończona!

 


Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

03.02.2011

CONTACT

ul. Szczawieńska 2,
58-310 Szczawno Zdrój
tel. (+48) (74) 648 04 00
fax (+48) (74) 648 04 17
e-mail: darr@darr.pl

NIP: 886-000-34-33
REGON: P-890004750
KRS: 0000043944
godziny pracy:
pn. - pt. 8.00 - 16.00
bip logo footer2