Badanie jest prowadzone w ramach projektu pn.: . „Increasing the labour market relevance of VET provision and reducing skills mismatches and shortages in the new booming Sharing Economy sector" (Sharing Skills).

sharingskills1

Projekt jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+ Akcja 2 – współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk w zakresie partnerstwa strategicznego w dziedzinie kształcenia i szkolenia młodzieży.

erasmus1

Jednym z celów projektu jest zidentyfikowanie kwalifikacji i umiejętności zawodowych, które posiadają dostawcy towarów i usług funkcjonujące w sektorze ekonomii współdzielenia oraz tych, które są oczekiwane w stosunku od nich, przede wszystkim przez użytkowników (klientów) sektora ekonomii współdzielenia

Opinię można wyrazić wypełniając kwestionariusz dostępny:

TUTAJ w polskojęzycznej wersji językowej

TUTAJ w angielskojęzyczny wersji językowej

Więcej informacji o projekcie SHARING SKILLS jest dostępnych TUTAJ

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:
Marek Stankiewicz, e-mail: marek.stankiewicz@darr.pl; tel. 74 64 80 446

CO TO JEST EKONOMIA WSPÓŁDZIELENIA ?
Alternatywne metody wymiany, takie jak wspólna (czy współdzielona) konsumpcja (ang. collaborative consumption) oraz ekonomia dzielenia się (ang. sharing economy), bazują na wymianie usług i dóbr pomiędzy członkami społeczności z pominięciem rynku oraz na wspólnym ich użytkowaniu. Dlatego też ten rodzaj wymiany nie opiera się na zasadzie konkurencji, ale na różnych metodach współpracy, takich jak handel wymienny, podarunki, pożyczki, własność wspólnotowa itd. Głównym celem tych alternatywnych modeli nie jest pozyskiwanie dóbr na własność, ale osiąganie dostępu do nich w momencie, gdy są rzeczywiście potrzebne. Jest to skuteczna droga do ograniczenia zużycia surowców i zmniejszenia szkodliwego oddziaływania na środowisko naturalne, a także do poszerzenia możliwości korzystania z dóbr, które inaczej mogłyby się okazać dla wielu współużytkowników niedostępne.
(źródło: SPRAWIEDLIWY HANDEL I ETYCZNA KONSUMPCJA W EUROPEJSKIM SYSTEMIE EDUKACJI. PRAKTYCZNY PORADNIK DLA NAUCZYCIELI, EDUKATORÓW, LIDERÓW ORGANIZACJI POZARZĄDO-WYCH I AKTYWISTÓW. Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu „Trzeci Świat i My")

Termin "wspólna konsumpcja" wprowadził Marcus Felson i Joe L. Spaeth w 1978 r.

Więcej: http://www.ekonomiadzieleniasie.pl/ekonomia-dzielenia-sie/

motywy