Zapraszamy do udziału w programie Ready2Go.

W dzisiejszym świecie globalny rynek nie jest już zarezerwowany dla dużych korporacji, a coraz częściej małe i średnie firmy zaczynają ekspansję zagraniczną. Jednak rozpoczęcie własnego biznesu za granicą nie jest zadaniem łatwym, dlatego też Ready2Go poszukuje dynamicznych małych i średnich europejskich przedsiębiorstw, aby je wesprzeć i dać im szansę wyjścia ze swoją działalnością za granicę. Projekt Komisji Europejskiej, realizowany przez międzynarodowe konsorcjum, którego członkiem jest KIG, pod kierownictwem Promos Milan we współpracy z Enterprise Europe Network, Ready2Go jest nowym, innowacyjnym programem, w którym 80 wybranych firm wyposażonych zostanie w narzędzia niezbędne do osiągnięcia sukcesu za granicą. Wśród pięciu rynków docelowych programu dla internacjonalizacji znalazły się między innymi: Kamerun, Chile, Indie, Kanada oraz USA. Uczestnicy projektu nie tylko zapoznają się ze sposobem działania na danych rynkach, ale również podejmą pierwsze kroki w celu nawiązania współpracy biznesowej w tych krajach.

Sekretem międzynarodowego sukcesu jest wiedza dotycząca radzenia sobie na zagranicznym rynku, dlatego też Ready2Go zapewnia indywidualne szkolenia oraz programy szkoleniowe, dopasowane do konkretnego przedsiębiorstwa. Celem takiego treningu będzie utworzenie przez każdą z firm Międzynarodowego Biznesplanu, będącego strategicznym określeniem celów i postępu internacjonalizacji. Każda z uczestniczących firm otrzyma zdalne wsparcie oraz porady od Ready2Go podczas trwania programu.

Dla każdej firmy starającej się odnieść sukces za granicą nawiązywanie właściwych kontaktów jest kluczowe aby rozwijać swoją działalność.

Dlatego też, Ready2Go zorganizuje przedsięwzięcia matchmakingowe, które umożliwią uczestnikom nawiązanie wartościowych relacji z odpowiednimi firmami w krajach docelowych.
Najbardziej interesujący aspekt programu to korzyści, które uczestnicy będą czerpać z rozpoznania zagranicznych rynków – nie tylko będą oni mogli wziąć udział w dwóch szkoleniach odbywających się w 5 różnych ośrodkach kulturowych Europy, ale również uczestniczyć będą w dwóch wydarzeniach networkingowych w krajach docelowych, wybranych do programu, z częściowym pokryciem kosztów.

Narzędzia i szkolenia w ramach Ready2Go pozwolą firmom poszerzyć ich horyzonty, rozbudować sieć kontaktów za granicą, a przede wszystkim wejść na światowy rynek. Do udziału w programie wyselekcjonowanych zostanie 80 firm, które muszą spełniać następujące kryteria:

  • Posiadać status małego lub średniego przedsiębiorstwa
  • Być zarejestrowanym w kraju członkowskim Unii Europejskiej lub krajach partnerskich COSME (Albania, Armenia, Bośnia i Hercegowina, Macedonia, Islandia, Mołdawia, Czarnogóra, Serbia i Turcja).
  • Działać w sektorze wytwórczym (firmy consultingowe oraz specjalistyczno-usługowe nie zaliczają się). Branże uwzględnione w projekcie to: branża spożywcza, biotechnologie, chemia, rzemiosło, branża kreatywna (radio, telewizja, fotografia, design itp.), ochrona środowiska, zdrowie i medycyna, ICT, energia odnawialna i innowacyjna, materiałowa, Nano i mikro technologie, handel hurtowy, branża budowlana, tekstylna i modowa,meblarska
  • Posiadać znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym

80 firm wybranych do programu Ready2Go :

  • Weźmie udział w 3-dniowym indywidualnym szkoleniu i programie treningowym (odbywającym się w siedzibie firmy) pomiędzy czerwcem

a sierpniem 2017 roku

  • Weźmie udział w 2-dniowym szkoleniu odbywającym się na terenie Europy pomiędzy lipcem a październikiem 2017 roku
  • Określi swój międzynarodowy biznesplan przy wsparciu Ready2Go
  • Uczestniczyć będzie w max 2 wydarzeniach matchmakingowych pomiędzy listopadem 2017 a czerwcem 2018

Aplikacja on-line dostępna jest pod adresem: www.b2match.eu/ready2go i musi zostać złożona wraz z poniższą deklaracją w terminie do 31 marca 2017 roku. Więcej informacji na temat kryteriów wyboru, dat oraz programu projektu znaleźć można na tej samej stronie.

Pliki do pobrania:
INFORMACJE O PROJEKCIE
DEKLARACJA SPEŁNIENIA KRYTERIÓW PROJEKTU

Odkryj świat biznesu z Ready2Go

Kontakt
Biuro Współpracy z Zagranicą KIG

Piotr Lipiec
+48 22 630 96 06
plipiec@kig.pl

Elżbieta Wojtas
+48 22 630 97 52
ewojtas@kig.pl

PROMOS – Ready2Go ready2go@mi.camcom.it

een darr ec

logo tpark

Jednostka organizacyjna zarządzana przez

Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

więcej

Ważne wydarzenia

Akcelerator Innowacji T-Park
Akcelerator Innowacji T-Park.
Climate-KIC
Climate-KIC
oferta usług sieci Enterprise Europe Network
  Oferta usług sieci Enterprise Europe Network
DARR S.A. poszukuje ekspertów z różnych dziedzin specjalizacji
DARR S.A. poszukuje ekspertów z różnych dziedzin specjalizacji

O AGENCJI

DARR S.A zarządza Dolnośląskim Parkiem Technologicznym T-Park.

logo tpark

KONTAKT

ul. Szczawieńska 2,
58-310 Szczawno-Zdrój
tel. (74) 648 04 00
fax. (74) 648 04 17
e-mail: darr@darr.pl
NIP: 886-000-34-33
REGON: P-890004750
KRS: 0000043944
godziny pracy:
pn. - pt. 8.00 - 16.00