Myślisz o założeniu własnej firmy, stworzeniu swojego produktu bądź usługi, ale boisz się porażki? Masz pomysł w głowie, ale nie wiesz jak przekuć go w biznes? Szukasz wiedzy i funduszy na start? Zgłoś się do konkursu Wrocław Business Starter.

Grafika 1

StartUp Now in Wrocław

Wrocław Business Starter (WBS) to lokalna edycja konkursu Poland Business Starter (PBS) i ma swój odpowiednik również w Krakowie. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do młodych, przedsiębiorczych osób, które mają pomysł na siebie i chcą podjąć wyzwanie realizacji swoich biznesowych marzeń. Udział w WBS daje szansę na rozwój własnej firmy w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości (AIP). Kolejną wartością uczestnictwa w programie WBS jest także możliwość rozwoju swoich kompetencji, zdobycie doświadczenia i zaistnienie w świecie biznesu. Inicjatywa została zapoczątkowana przez AIP i firmę UBS. UBS jest instytucją finansową, która m.in. świadczy usługi przedsiębiorcom, odnoszącym znaczące sukcesy na całym świecie, a powodzenie poprzednich edycji pozwala wierzyć, że dzięki Poland Business Starter powstaną firmy, których losy potoczą się podobnie.

- Program powstał w ramach rozwijania naszej strategii CSR, której jednym z głównych założeń jest działanie na rzecz społeczności lokalnej. Poland Business Starter przyciąga utalentowanych studentów i absolwentów, którzy dzięki naszej pomocy nie boją się ryzykować i budować swoich planów biznesowych. Dzięki temu nasi beneficjenci przyczyniają się też do prężnego rozwoju miast, w których zamierzają działać – podsumowuje Michał Stępień, UBS Country Head Poland.

Akademia wiedzy Wrocław Business Starter

Konkurs WBS to kompleksowa propozycja szkoleniowo-grantowa, dlatego też w ramach II etapu uczestnicy otrzymają pakiet szkoleniowy wraz z dodatkowymi warsztatami, prowadzonymi przez praktyków biznesowych, m.in. certyfikowanych trenerów, na co dzień pracowników UBS. Spośród pełnej oferty szkoleniowej uczestnicy będą mieli możliwość wyboru najbardziej przydatnych z ich punktu widzenia szkoleń, dostosowanych do ich faktycznych potrzeb. Osoby, które ukończą tę część otrzymają certyfikaty firmowane przez UBS i AIP Kraków.

- Zauważyliśmy, że na rynku nie ma takiego programu, który nie tylko daje możliwości finansowania najlepszych pomysłów, ale przez niemalże cały rok wspiera młodych ludzi w ich działaniach, począwszy od fazy zrodzenia się pomysłu, poprzez dawkę solidnej wiedzy, aż po możliwość przetestowania tej wiedzy w praktyce. Tak narodził się pomysł stworzenia konkursu, który w dalszym ciągu możemy kontynuować – mówi Sebastian Kolisz, Partner Zarządzający AIP.

W poprzednich edycjach zostało zgłoszonych ponad 200 projektów. To z nich zostali wyłonieni finaliści, którzy odnoszą dzisiaj sukcesy na rynku. Można tu przytoczyć m.in. firmę Milowe. Pomysłodawczyni zajmuje się tworzeniem niezwykle kreatywnych i profesjonalnych gier oraz kart dla dzieci, wspomagających ich rozwój i edukację. Innymi pomysłami są: NUAVION – firma projektująca prototypy, które umożliwiają sterowanie dronami, samolotami i innymi platformami latającymi, wyposażonymi w kamerę; czy też projekt Pangzi Ceramics, oparty na tworzeniu niecodziennych przedmiotów codziennego użytku, wykonanych z porcelany.

- Dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy w czasie konkursu mogliśmy dopracować i rozwinąć nasz pomysł na biznes. Szkolenia były dla nas świetną okazją do poznania wielu ciekawych ludzi oraz do wymiany opinii o naszych pomysłach. Teraz wiemy i rozumiemy znacznie więcej na temat tego, jak działać żeby osiągnąć sukces. Polecamy uczestnictwo w Wrocław Business Starter wszystkim, którzy marzą o własnym biznesie – wyznają Karol Łukaszewski i Wojciech Jowsa, właściciele NUAVION

Jak aplikować?

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz on-line, w którym należy umieścić m.in. dane osobowe, informacje o wykształceniu, profilu działalności firmy wraz z opisem pomysłu biznesowego. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie internetowej: www.wroclawbusinessstarter.pl. Pierwszy etap rekrutacji już trwa, a zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2017 roku.

Zderzenie z rzeczywistością

Trzeci etap projektu to tzw. okres inkubacji, trwający 6 miesięcy, podczas którego 10 uczestników konkursu będzie miało możliwość zweryfikować i przetestować swój pomysł na biznes. W ramach programu preinkubacji w AIP Wrocław każda firma otrzyma: osobowość prawną, dzięki czemu nie będzie zmuszona płacić składek ZUS, obsługę księgową oraz prawną, dostęp do przestrzeni biurowej, mentoring oraz możliwość uczestnictwa w wydarzeniach i spotkaniach networkingowych, organizowanych przez AIP Wrocław.

Po okresie bezpłatnej inkubacji najlepsze projekty otrzymają nagrodę w wysokości do 10 000 zł. Wyboru zwycięzców dokona Komisja Konkursowa, składająca się z przedstawicieli AIP Wrocław oraz Mecenasa działań AIP Kraków, firmy UBS.

Więcej informacji o konkursie możemy uzyskać na stronie projektu www.wroclawbusinessstarter.pl

Inkubatory AIP (AIP) są praktyczną szkołą prowadzenia biznesu dla startupów. AIP umożliwiają przetestowanie pomysłów na rynku na preferencyjnych warunkach i bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki. AIP to także jedyny ekosystem w Polsce umożliwiający uzyskanie finansowania na rozwój w najprostszym modelu inwestycji – 100/15 czyli 100 000 zł za 15% udziałów w startupie. Dzięki tej innowacyjnej na skalę europejską sieci 50 inkubatorów, od 2004 roku AIP pomogło rozwinąć się ponad 10 000 początkującym przedsiębiorstwom, a obecnie pod swoimi skrzydłami ma 2112 startupów. Wśród nich znalazły się m.in.: Qpony.pl, MISBHV, Glov. Obecnie w AIP Kraków działa około 350 firm.
Więcej informacji: www.inkubatory.pl Twitter: @inkubatorypl Facebook: inkubatorypl

UBS
Działalność firmy UBS koncentruje się na trzech głównych obszarach: zarządzaniu majątkiem, zarządzaniu aktywami oraz bankowości inwestycyjnej. Jesteśmy jedną z wiodących instytucji finansowych na świecie. W związku z tym, pracownicy biur w Krakowie i Wrocławiu współpracują z zespołami UBS zlokalizowanymi w różnych regionach Europy i świata. Gama projektów jest bardzo szeroka: od finansów, analiz i operacji, poprzez prawo, obszar IT, aż po marketing, HR i process excellence. Poza krakowskim i wrocławskim biurem UBS firma jest obecna w Polsce poprzez przedstawicielstwo UBS AG oraz biuro bankowości inwestycyjnej w Warszawie.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

Sylwia Majkut
sylwia.majkut@aipkrakow.pl
tel.: 515-229-775

Grafika 3

logo tpark

Jednostka organizacyjna zarządzana przez

Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

więcej

Ważne wydarzenia

Akcelerator Innowacji T-Park
Akcelerator Innowacji T-Park.
Climate-KIC
Climate-KIC
oferta usług sieci Enterprise Europe Network
  Oferta usług sieci Enterprise Europe Network
DARR S.A. poszukuje ekspertów z różnych dziedzin specjalizacji
DARR S.A. poszukuje ekspertów z różnych dziedzin specjalizacji

O AGENCJI

DARR S.A zarządza Dolnośląskim Parkiem Technologicznym T-Park.

logo tpark

KONTAKT

ul. Szczawieńska 2,
58-310 Szczawno-Zdrój
tel. (74) 648 04 00
fax. (74) 648 04 17
e-mail: darr@darr.pl
NIP: 886-000-34-33
REGON: P-890004750
KRS: 0000043944
godziny pracy:
pn. - pt. 8.00 - 16.00