19 sierpnia 2017 roku w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia odbył się Krajowy Finał Konkursu ClimateLaunchpad 2017.

Spośród 29 zgłoszeń z całego kraju DARR S.A. na etapie rekrutacji wybrał 10 zielonych pomysłów, które dzięki wsparciu Climate-KIC oraz pracowników Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. rozwijały swoje pomysły biznesowe aby powalczyć o możliwość reprezentowania Polski podczas Międzynarodowego Finału Konkursu ClimateLauchpad 2017, który odbędzie się 17-18 października w Limassol (Cypr).

W Starej Kopalni każdy z zespołów miał 5 minut na zaprezentowanie swojego pomysłu w języku angielskim a po wysłuchaniu uczestników jurorzy mieli możliwość zadawania pytań.

4 edycja tak jak wszystkie poprzednie udowodniły, że polscy młodzi przedsiębiorcy mają zróżnicowane pomysły na poprawianie klimatu i ochronę Środowiska. Podczas finału zaprezentowano m.in. System do indukcyjnego ładowania autobusów elektrycznych, nowoczesne zielone ściany z wykorzystaniem odpadów tekstylnych jako podłoża dla roślin, system transportu samolotów na lotniskach czy też zielone tunele w najbardziej zanieczyszczonych miastach.

Trzecie miejsce zajął zespół Coffeelters, który planuje budowę filtrów powietrza wykorzystując odpady z kawy (fusy). Drugie miejsce jurorzy przyznali zespołowi Bee Care System. System drużyny z Łodzi polega na precyzyjnym podgrzewaniu uli w celu zabicia pasożytów, które zabijają pszczoły. Natomiast pierwsze miejsce zdobył zespół Silencions. Ich unikalne rozwiązania zapewniają znaczną redukcję hałasu i wibracji struktury materiału poprzez jego zmodyfikowaną, periodyczną architekturę.

Finał oglądało ponad 40 gości i podczas gdy jury obradowało nad wynikami Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zapewniła uczestnikom i gościom zwiedzanie kompleksu Starej Kopalni z przewodnikiem.

Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody a wśród nich były: 2-dniowe szkolenie ufundowane przez EY Academy of Business; promocja na „największym" profilu społecznościowym oraz stronie internetowej poświęconej tematyce Start upowej nagroda ufundowana przez MAMSTARTUP. Każdy laureat otrzymał dodatkowo Voucher podróżny ufundowany przez sponsora głównego Konkursu firmę DOZAMEL Sp. z o.o. zarządcę Wrocławskiego Parku Przemysłowego, opracowanie graficzne finałowej prezentacji ufundowane przez studio komunikacji wizualnej „trzypunkty" z Wrocławia oraz indywidualny coaching z wystąpień publicznych w języku angielskim ufundowany przez WeDo Academy z Wrocławia.

 

IMG 9648

logo tpark

Jednostka organizacyjna zarządzana przez

Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

więcej

Ważne wydarzenia

Akcelerator Innowacji T-Park
Akcelerator Innowacji T-Park.
Climate-KIC
Climate-KIC
oferta usług sieci Enterprise Europe Network
  Oferta usług sieci Enterprise Europe Network
DARR S.A. poszukuje ekspertów z różnych dziedzin specjalizacji
DARR S.A. poszukuje ekspertów z różnych dziedzin specjalizacji

O AGENCJI

DARR S.A zarządza Dolnośląskim Parkiem Technologicznym T-Park.

logo tpark

KONTAKT

ul. Szczawieńska 2,
58-310 Szczawno-Zdrój
tel. (74) 648 04 00
fax. (74) 648 04 17
e-mail: darr@darr.pl
NIP: 886-000-34-33
REGON: P-890004750
KRS: 0000043944
godziny pracy:
pn. - pt. 8.00 - 16.00