Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA od 2014 roku obejmuje funkcję Koordynatora Regionalnego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

 

GE-week

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości ŚTP to międzynarodowa inicjatywa promująca świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowania inicjatyw biznesowych. Organizowany jest od 2008 roku w ponad 160 państwach na całym świecie. Co roku w listopadzie, od dziesięciu lat, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce.

Tematem przewodnim tegorocznej, jubileuszowej X. edycji ogólnopolskiej ŚTP jest podsumowanie 10 lat przedsiębiorczości.

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., jako instytucja szeroko wspierająca rozwój przedsiębiorczości opartej na wykorzystaniu wiedzy i innowacji technologicznych, pełni funkcję Koordynatora Regionalnego w województwie dolnośląskim od 2014 roku. DARR SA jako Koordynator Regionalny stara się stworzyć jak najszerszą koalicję organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzacji idei, jakie mu przyświecają. Co roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości współtworzą firmy, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe i osoby prywatne.

13 marca 2017 roku podczas Światowego Kongresu Przedsiębiorczości w Johanesburgu Polska dostała nagrodę Champion Catalyzer za największą na świecie liczbę partnerów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości wśród 170 krajów ubiegłym roku.

Już teraz zapraszamy wszystkie firmy, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe i osoby prywatne do przyłączenie się do przedsięwzięcia w formule Regionalnego Partnera. Zgłaszać mogą się organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości. Aby zostać partnerem wydarzenia, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl i zorganizować przynajmniej jedno wydarzenie, które odbędzie się między 13 a 19 listopada br. Mogą to być szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

To wszystko już w listopadzie !!! Dołącz do nas w tym roku!

Więcej informacji:

Szczegółów na temat współpracy udziela:

Katarzyna Kowalska
e-mail: katarzyna.kowalska@darr.pl
tel.: 74 648 04 43

Tomasz Charkot
E:mail: tomasz.charkot@darr.pl
Tel.: 74 648 04 38

logo tpark

Jednostka organizacyjna zarządzana przez

Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

więcej

Ważne wydarzenia

Akcelerator Innowacji T-Park
Akcelerator Innowacji T-Park.
Climate-KIC
Climate-KIC
oferta usług sieci Enterprise Europe Network
  Oferta usług sieci Enterprise Europe Network
DARR S.A. poszukuje ekspertów z różnych dziedzin specjalizacji
DARR S.A. poszukuje ekspertów z różnych dziedzin specjalizacji

O AGENCJI

DARR S.A zarządza Dolnośląskim Parkiem Technologicznym T-Park.

logo tpark

KONTAKT

ul. Szczawieńska 2,
58-310 Szczawno-Zdrój
tel. (74) 648 04 00
fax. (74) 648 04 17
e-mail: darr@darr.pl
NIP: 886-000-34-33
REGON: P-890004750
KRS: 0000043944
godziny pracy:
pn. - pt. 8.00 - 16.00