Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Szczawnie-Zdroju pragnie serdecznie zaprosić Państwa do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt.: „Działalność transportowa na terenie Polski i krajów europejskich".

Termin szkolenia: 29 października 2020 r., godz.: 09:00-15:30.

Miejsce: Siedziba DARR SA – budynek Dolnośląskiego Parku Technologicznego T-Park, ul. Szczawieńska 2, 58-310 Szczawno-Zdrój, Sala A001 (parter)

Program szkolenia

Podczas szkolenia eksperci podpowiedzą m.in. jak wybrać odpowiednią metodę prowadzenia działalności transportowej, omówią aspekty prawne i organizacyjne, także w kontekście międzynarodowym, podpowiedzą przedsiębiorcom jaka forma działalności w Polsce i za granicą pozwala na minimalizowanie zagrożenia w związku z prowadzoną działalnością, jakie formy opodatkowania są najkorzystniejsze dla danego rodzaju działalności, oraz jakie warunki należy spełniać, aby nie być narażonym na negatywne efekty kontroli prowadzone przez urzędy danego państwa członkowskiego. Eksperci odpowiedzą na pytania na temat delegowania do pracy w krajach EU oraz opowiedzą o przedstawicielstwie transportowym w poszczególnych krajach. Uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo zadbać o finansowe aspekty prowadzenia działalności transportowej, w tym wyliczyć marżę frachtu, poznają czynniki mające ogromny wpływ na kalkulację rentowności pojedynczych zleceń. Często elementy kosztów uznawane przez przewoźnika za nieistotne, mają ogromny wpływ na to czy zlecenie/kontrakt będzie opłacalny. Podczas szkolenia omówiony zostanie także proces wyboru leasingodawcy i wskazówki w doborze taboru.

Interesującym elementem spotkania będzie prezentacja najnowocześniejszego symulatora pojazdu ciężarowego dostępnego na Politechnice Wrocławskiej.

Przedsiębiorcy dowiedzą się, jak mogą wykorzystać ten symulator w praktyce.

Po zakończeniu części merytorycznej zaprosimy Państwa na krótki pokaz prototypu motocykla elektrycznego – pierwszego takiego pojazdu – całkowicie stworzonego przez studentów Politechniki Wrocławskiej. Pojazd będzie miał swój debiut wiosną 2021 – będzie testowany na torach wyścigowych w Barcelonie!

Szkolenie poprowadzą eksperci z Business Center Club i Politechniki Wrocławskiej TUTAJ

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Więcej informacji udziela:
Aleksandra Kucharska
Email: aleksandra.kucharska@darr.pl
Kom: 603 127 159
www.darr.pl

Wszystkich zainteresowany serdecznie zapraszamy!

małe een