Spotkanie informacyjne dotyczące Europass, Wrocław, 29 maja 2015 roku.


Europass narzędziem międzynarodowej mobilności edukacyjnej i zawodowej

Otwarte spotkanie informacyjne w Domu Europy we Wrocławiu,
prowadzone przez Krajowe Centrum Europass

Co to jest Europass? Z czego się składa portfolio tych dokumentów? Jak ich użyć w poszukiwaniu pracy czy edukacji? Dlaczego właśnie ten sposób autoprezentacji daje dobre rezultaty? Te i inne pytania będzie można zadać w piątek 29 maja br. o godzinie 16:00, w trakcie otwartego spotkania informacyjno-promocyjnego w Domu Europy we Wrocławiu, przy ul. Widok 10.

Gospodarzami i organizatorami spotkania są: Punkt Informacyjny Unii Europejskiej we Wrocławiu wraz z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej i Biurem Informacyjnym Parlamentu Europejskiego oraz Krajowe Centrum Europass.

Celem funkcjonowania Punktu oraz Przedstawicielstwa i Biura jest przekazywanie i upowszechnianie rzetelnych i aktualnych informacji o działalności UE, a także poszerzanie wiedzy obywateli na temat szeroko rozumianych spraw europejskich.

Europass to program Komisji Europejskiej obecny w 33 krajach Europy, funkcjonujący w oparciu o wspólną decyzję Parlamentu Europejskiego i Rady. Głównym zadaniem polskiego biura Europass, podobnie jak biur w innych krajach, jest działanie w roli punktu kontaktowo-informacyjnego dla wszystkich zainteresowanych (osób, organizacji i instytucji) dokumentami oraz obsługiwanie ich użytkowników. Wspólne cele wszystkich instytucji znalazły wyraz we współpracy przy organizacji spotkania.

Spotkanie przybliży obecnym ideę Europass. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z elementami tworzącymi idealne portfolio, takimi jak Życiorys, Paszport Językowy, Suplementy do dyplomu dla absolwentów szkół wyższych, Suplementy dla absolwentów kształcenia zawodowego oraz Europass – Mobilność. Uczestnicy dowiedzą się również czym jest Europejski Paszport Umiejętności i jak można go przygotować. Omówiona zostanie struktura tych dokumentów, a także sposób ich tworzenia/pisania, tak, by jak najlepiej prezentowały mocne strony, kompetencje i doświadczenie kandydatów.

Spotkanie dedykowane jest dla wszystkich zainteresowanych skuteczną prezentacją własnych kwalifikacji i kompetencji na europejskim rynku edukacji oraz pracy.

Zapraszamy pasjonatów spraw europejskich, międzynarodowych i edukacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem osób zainteresowanych tematyką migracji, także wewnętrznych, międzynarodowego przepływu osób oraz europejską mobilnością zawodową i edukacyjną.

Zgłoszenia imienne do wyczerpania miejsc przyjmowane są na adres: regionalny-infopoint-eu@e.pl

Serdecznie zapraszamy na spotkanie!

logo tpark

Jednostka organizacyjna zarządzana przez

Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

więcej

Ważne wydarzenia

Akcelerator Innowacji T-Park
Akcelerator Innowacji T-Park.
Climate-KIC
Climate-KIC
oferta usług sieci Enterprise Europe Network
  Oferta usług sieci Enterprise Europe Network
DARR S.A. poszukuje ekspertów z różnych dziedzin specjalizacji
DARR S.A. poszukuje ekspertów z różnych dziedzin specjalizacji

O AGENCJI

DARR S.A zarządza Dolnośląskim Parkiem Technologicznym T-Park.

logo tpark

KONTAKT

ul. Szczawieńska 2,
58-310 Szczawno-Zdrój
tel. (74) 648 04 00
fax. (74) 648 04 17
e-mail: darr@darr.pl
NIP: 886-000-34-33
REGON: P-890004750
KRS: 0000043944
godziny pracy:
pn. - pt. 8.00 - 16.00