Już niedługo rusza nabór do Programu INNOTEXTILE!

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło pierwszy konkurs w ramach programu INNOTEXTILE dedykowanego sektorowi włókienniczemu. O dofinansowanie w konkursie, którego budżet wynosi 60 mln zł, ubiegać się mogą przedsiębiorcy oraz konsorcja przedsiębiorców, które podejmą się tworzenia nowych technologii i innowacyjnych projektów dla branży odzieżowo-tekstylnej.

Program sektorowy INNOTEXTILE ustanowiony został w oparciu o studium wykonalności złożone przez Związku Pracodawców Przemysłu Odzieżowego i Tekstylnego „PIOT".

Program stawia na siedem obszarów badawczych, które mogą być dofinansowane w oparciu o dedykowany program. Wśród nich jest m.in. personalizacja projektowania wyrobów odzieżowych, indywidualizacja wzornictwa tekstyliów i produkcja na zamówienie indywidualnego klienta. Badania mają dotyczyć także rozwoju informatycznych systemów projektowania i konstruowania odzieży, wyrobów tekstylnych z wbudowanymi systemami monitoringu parametrów fizjologicznych użytkownika, a także tekstyliów specjalnych, jak odzież chroniąca przed smogiem elektromagnetycznym.

Wdrożenie innowacyjnych technologii we włókiennictwie wpłynie na dalszy rozwój takich dziedzin jak: medycyna, rolnictwo, budownictwo, w których wyroby sektora włókienniczego mają znaczący udział. Działania B+R w sektorze włókienniczym przyczynią się do wzrostu innowacyjności wielu kolejnych gałęzi polskiej gospodarki.

Wnioski w ramach pierwszego konkursu INNOTEXTILE będzie można składać w NCBR od 15 kwietnia do 15 czerwca 2016 r. W pierwszym konkursie zaplanowano 60 mln zł na dofinansowanie projektów. Program sektorowy dla przemysłu włókienniczego INNOTEXTILE realizowany jest w ramach działania 1.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

INNOTEXTILE

Źródło: www.ncbir.pl

Opracowała:
Karolina Sobocińska
Specjalista ds. Inicjatyw Gospodarczych w Zespole Wsparcia i Rozwoju Firm
Dolnośląski Park Technologiczny T-Park

logo tpark

Jednostka organizacyjna zarządzana przez

Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

więcej

Ważne wydarzenia

Akcelerator Innowacji T-Park
Akcelerator Innowacji T-Park.
Climate-KIC
Climate-KIC
oferta usług sieci Enterprise Europe Network
  Oferta usług sieci Enterprise Europe Network
DARR S.A. poszukuje ekspertów z różnych dziedzin specjalizacji
DARR S.A. poszukuje ekspertów z różnych dziedzin specjalizacji

O AGENCJI

DARR S.A zarządza Dolnośląskim Parkiem Technologicznym T-Park.

logo tpark

KONTAKT

ul. Szczawieńska 2,
58-310 Szczawno-Zdrój
tel. (74) 648 04 00
fax. (74) 648 04 17
e-mail: darr@darr.pl
NIP: 886-000-34-33
REGON: P-890004750
KRS: 0000043944
godziny pracy:
pn. - pt. 8.00 - 16.00