Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na spotkanie, którego celem będzie przedstawienie możliwości finansowania z funduszy unijnych, tworzenia nowych miejsc pracy w ramach wspieranej przez Unię Europejską struktury gospodarczej: spółdzielni socjalnej.

Spotkanie odbędzie się dnia 25.10.2012r., o godz.12:00 w siedzibie SIPH w Świdnicy.

Tworząc spółdzielnię socjalną w ramach projektu współfinansowanego przez UE jest możliwość:
- Otrzymania bezzwrotnej dotacji do 20 000 złotych na każdą osobę przystępująca do spółdzielni (nie mniej niż 5 osób)
- Otrzymania na każdą osobę która przystąpi do spółdzielni socjalnej i otrzyma w niej zatrudnienia 1500 złotych wsparcia pomostowego przez pierwsze
6 miesięcy funkcjonowania spółdzielni socjalnej ( refundacja poniesionych
kosztów)
- Otrzymania na każdą osobę która przystąpi do spółdzielni socjalnej i otrzyma w niej zatrudnienia 1500 złotych przedłużonego wsparcia pomostowego przez kolejne 6 miesięcy (7- 12 miesiąc funkcjonowania spółdzielni socjalnej - refundacja poniesionych kosztów). Przedłużone wsparcie pomostowe może być przyznane po analizie finansowej przeprowadzonej w spółdzielni socjalnej i w przypadku słabej kondycji finansowej spółdzielni socjalnej.

Spotkanie będzie prowadził Pan Arkadiusz Czocher, który ma bardzo duże doświadczenie, nie tylko teoretyczne, w tym temacie.

Dodatkowo w ramach projektu jego uczestnicy mogą skorzystać ze szkoleń zawodowych niezbędnych do pracy w tworzonej spółdzielni socjalnej, porad prawnych i biznesowych, wsparcia psychologicznego.
Maksymalna kwota dotacji na jedną spółdzielnię socjalną nie może przekroczyć 200 000 złotych. Jej wielkość uzależniona jest od posiadanych środków przez realizatorów projektu

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie swojej obecności do dnia 23.10.2012r., tel. 74 8 53 50 09 lub e-mail:siph@siph.pl