Targi gier komputerowych i planszowych w Korei

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w imieniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza zainteresowanych przedsiębiorców do udziału w misji gospodarczej dla firm z branży gier komputerowych oraz planszowych do Korei. Głównym elementem misji będzie udział w Międzynarodowych Targach Global Game Exhibition w Pusan w Korei w dniach 8-11 listopada br.

Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie kosztów udziału w misji
w ramach pomocy de minimis udzielanej przez Ministerstwo Gospodarki.

Termin zgłoszeń upływa z dniem 31 sierpnia 2012 r.
Global Game Exhibition w roku 2011 zgromadziło 384 wystawców z 28 krajów. Podczas 4 dni trwania targów odwiedziło je około 300 tysięcy osób. Odbyło się prawie 7000 spotkań b2b, które zakończyły się podpisaniem kontraktów na łączną sumę 108 milionów dolarów.
Tegoroczna edycja targów została podzielona na tematyczne pawilony, do których należą między innymi:

• Strefa gier "mobilnych"
  • Strefa gier interaktywnych
  • Strefa gier zręcznościowych
  • Strefa gier planszowych
  • Strefa konsoli do gier

Wyjazd został zaplanowany z myślą o przedsiębiorcach z branży gier komputerowych oraz planszowych. Podporządkowując program misji promocji polskich firm, ich produktów, usług, a przede wszystkim osiągnięć technologicznych umożliwiamy nawiązanie trwałej współpracy biznesowej z przedsiębiorcami koreańskimi.

Każdy z uczestników misji będzie miał możliwość:

• wystawienia się na polskim stoisku udostępnionym uczestnikom bezpłatnie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości
  • bezpośrednich spotkań z koreańskimi przedsiębiorcami, zaaranżowanymi wcześniej w oparciu o wskazania uczestników misji,
  • prezentacji swojej firmy w katalogu, który będzie rozdawany na targach,
  • uczestnictwa w licznych imprezach towarzyszących (seminaria),
  • wizyty w miejscowych firmach.

Azja to wielkie rynki o wielu możliwościach dla polskich przedsiębiorców z branży gier, dlatego też gorąco zachęcamy do promocji swoich produktów podczas misji handlowej do Korei.

Uczestnictwo w misji gospodarczej organizowanej przez PARP pozwala na uzyskanie dofinansowania przyznawanego przez Ministerstwo Gospodarki i jest to pomoc deminimis na realizację branżowych projektów promocyjnych.

Pomoc ta udzielana jest na zasadzie refundacji. Polega ona na refundacji 50% kosztów kwalifikowalnych do których należą między innymi przelot, zakwaterowanie, przygotowanie materiałów informacyjnych i reklamowych. Maksymalna kwota pomocy dla jednego przedsiębiorcy biorącego udział w projekcie nie może przekroczyć 8000 zł. Z formy takiego dofinansowania może skorzystać tylko jedna osoba z danego przedsiębiorstwa. Zachęcamy do zapoznaniem się ze szczegółowymi informacjami nt. warunków przyznania dofinansowania.

Szczegółowe informacje nt. Global Game Exhibition znajdą Państwo za stronie organizatora targów.

Rejestracja

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w misji prosimy o przesłanie formularza rejestracyjnego na adres poczty elektronicznej: danuta_marcak@parp.gov.pl, nie później niż do 31 sierpnia 2012 r.

Dodatkowych informacji udziela Danuta Marcak,
tel:22 432 80 78,
e-mail:danuta_marcak@parp.gov.pl

Wszystkich zainteresowany serdecznie zapraszamy!

Enterprise Europe Network Wałbrzych
faks: 74 64 80 451