Technologia i transfer technologiczny w UE i Chinach to tytuł 7 edycji chińskiego Forum Biznesu.

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w imieniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w VII Forum Biznesu i Współpracy Technologicznej UE - Chiny, które odbędzie się w Chengdu, w stolicy prowincji Sychuan. Forum to zostało przygotowane z myślą o branży biofarmaceutycznej, ochrony środowiska, energii odnawialnej oraz IT. Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie kosztów udziału w misji w ramach pomocy de minimis udzielanej przez Ministerstwo Gospodarki.

O wydarzeniu
Forum Biznesu i Współpracy Technologicznej odbywać się będzie po raz 7. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 1000 przedsiębiorstw, organizacji, samorządów, uczelni oraz instytutów badawczych z Unii Europejskiej. Ze strony chińskiej ta liczba sięga 2500. Dzisiaj targi te stanowią platformę współpracy pomiędzy UE a Chinami.
7 edycja targów nosi tytuł " Technologia i transfer technologiczny w UE i Chinach" i będzie się skupiać na sektorze biofarmaceutycznym, ochronie środowiska, energii odnawialnej oraz IT. Uczestnikami tego spotkania będą eksperci, naukowcy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele administracji rządowej z UE i Chin, którzy będą dzielić się najnowszymi informacjami, osiągnięciami technologicznymi jak również praktycznymi doświadczeniami z danych sektorów.

Targi
1000 m2 zostało zarezerwowanych dla firm i organizacji uczestniczących w targach w celu prezentacji produktów oraz najnowszych technologii.
W ramach targów PARP organizuje stoisko, które zostanie bezpłatnie udostępnione polskim przedsiębiorcom biorącym udział w misji.

Spotkania B2B
Spotkania B2B to jedna z najważniejszych części programu. W poprzednich 6 edycjach targów odbyło się ponad 10 000 spotkań B2B. Ponad 30% tych spotkań zakończyło się podpisaniem umowy. Spotkania dostosowane są do indywidualnych potrzeb biorących
w nich udział przedsiębiorców, instytutów badawczych oraz administracji publicznej. Przykładowe firmy chińskie biorące udział w spotkaniach b2b.

Wizyty studyjne
Podczas targów zostaną zorganizowane wizyty studyjne w miejscowych firmach oraz parkach technologicznych. Pozwolą one na lepsze poznanie lokalnego środowiska biznesowego.

Program dodatkowy
Istnieje możliwość zorganizowania zwiedzania Chengdu.
Zapraszamy do zapoznania się z agendą VII Forum Biznesu i Współpracy Technologicznej.

Koszty uczestnictwa:

Uczestnictwo w Forum - 100 Euro/osoba, w tym:
• Spotkania B2B, Forum, Wizyty studyjne
• Tłumacz angielsko - chiński
• Wyżywienie
• Katalog firm uczestniczących w Forum
• Pakiet informacyjny
• Odbiór z lotniska w wybranych godzinach

Przelot - 3500 - 4000 zł

Hotel - Holiday Inn - ok. 350 zł / noc
Intercontinental - 530 zł / noc

Uczestnictwo w misji gospodarczej organizowanej przez PARP pozwala na uzyskanie dofinansowania przyznawanego przez Ministerstwo Gospodarki i jest to pomoc deminimis na realizację branżowych projektów promocyjnych.
Pomoc ta udzielana jest na zasadzie refundacji. Polega ona na refundacji 50% kosztów kwalifikowanych do których należą między innymi przelot, zakwaterowanie, przygotowanie materiałów informacyjnych i reklamowych. Maksymalna kwota pomocy dla jednego przedsiębiorcy biorącego udział w projekcie nie może przekroczyć 8000 zł. Z formy takiego dofinansowania może skorzystać tylko jedna osoba z danego przedsiębiorstwa. Zachęcamy do zapoznaniem się ze szczegółowymi informacjami nt. warunków przyznania dofinansowania.
Zainteresowanych prosimy o przesłanie wypełnionego formularza rejestracyjnego. Zawarte w nim informacje pozwolą na umówienie spotkań b2b z chińskimi przedsiębiorcami. Opłatę rejestracyjną wnoszą Państwo po znalezieniu partnera do rozmów.

Wypełniony formularz rejestracyjny prosimy przesłać na email:
Danuta_marcak@parp.gov.pl

Termin nadsyłania formularzy upływa w dniu 31 lipca br.

Dodatkowe informacje znajdą państwo na:
www.eu-china.org.cn

Wszystkich zainteresowany serdecznie zapraszamy!

Enterprise Europe Network Wałbrzych
faks: 74 64 80 451