Seminarium i spotkania kooperacyjne na targach Innowacje, Technologie, Maszyny Polska, 16 czerwca 2011r. Poznań

Szanowni Państwo,
Ośrodek Enterprise Europe Network przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza w imieniu ośrodka Enterprise Europe Network przy Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (PPNT) do udziału w wydarzeniach organizowanych w czasie targów Innowacje-Technologie-Maszyny Polska, które odbędą się w dniach 14-17 czerwca 2011 w Poznaniu.

Większość organizowanych wydarzeń skupia się na tematyce innowacyjności jak również na możliwościach nawiązania współpracy z jednostkami B+R oraz innymi firmami z Polski i zagranicy. W tym celu proponujemy Państwu udział w interesującym seminarium oraz w spotkaniach kooperacyjnych.

Przez wszystkie dni targów konsultanci i specjaliści z PPNT będą do Państwa dyspozycji na stoisku Centrum Doradztwa i Zgłaszania Potrzeb na Innowacje (stoisko nr 40 w pawilonie 5).

Centrum Doradztwa to projekt Międzynarodowych Targów Poznańskich, który będzie finalizowany podczas targów ITM Polska. MTP realizują go we współpracy z PPNT. Celem projektu jest pomoc przedsiębiorcom w rozwiązywaniu problemów natury technologicznej, związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przedsięwzięcie dofinansowane jest przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, sprawującego także patronat nad targami.

Więcej informacji o tej inicjatywie znajdą Państwo na stronie: http://cd.ppnt.poznan.pl.

Najważniejszymi wydarzeniami organizowanymi w czasie targów ITM przez PPNT seminarium oraz spotkania kooperacyjne, które odbędą się w dniu 16 czerwca 2011 roku.

Seminarium „Innowacje technologiczne - źródła finansowania i przykłady dobrych praktyk" będzie miało na celu przedstawienie doświadczeń firm we wdrażaniu nowoczesnych technologii. Uczestnicy poznają przykłady dwóch wielkopolskich firm, które wykorzystując fundusze oferowane przez Unię Europejską wdrożyły w swoich przedsiębiorstwach innowacyjne technologie oraz zapoznają się z ofertą badawczą wielkopolskich jednostek B+R. Ponadto uczestnicy poznają możliwości finansowania innowacji i projektów badawczych oraz najnowsze oferty współpracy firm zagranicznych z baz sieci Enterprise Europe Network. Partnerem współorganizującym seminarium jest Centrum Innowacji Rozwoju i Transferu Technologii Politechniki Poznańskiej. Seminarium odbędzie się w pawilonie 14B, III piętro, sala C w godzinach od 9.00 do 12.30.

Po zakończeniu seminarium zapraszamy wszystkich uczestników na spotkania kooperacyjne, które odbędą się jednocześnie:

- na stoisku Centrum Doradztwa (spotkania firm i jednostek B+R - wymagana jest rejestracja na stronie http://cd.ppnt.poznan.pl) - stoisko nr 40 w pawilonie 5;

- na stoisku ZukunftsAgentur Brandenburg (Polsko-Niemieckie Spotkania Kooperacyjne - „Business Mixer 2011" - stoisko nr 36 w pawilonie 5, partner: Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego (Lista firm niemieckich w załączeniu - wymagana rejestracja danych Państwa firmy).

Celem spotkań jest nawiązanie współpracy z jednostkami B+R, którzy pomogą Państwu w rozwiązaniu problemów technologicznych lub z firmami niemieckimi, które poszukują partnerów w Polsce. Spotkania odbędą się w godzinach 13.00-17.00.

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na wszystkie wydarzenia - ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń (zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy). Można uczestniczyć w każdym wydarzeniu osobno. Uczestnicy pokrywają we własnym zakresie koszt dojazdu do Poznania oraz wstępu na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dokładny program seminarium oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo w załączeniu.

Zapraszamy do uczestnictwa!

Kontakt: