Projekty

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza osoby do 29 roku życia do udziału w konkursie „Futurepreneurs".

Do konkursu można przystąpić korzystając z jednej z poniższych ścieżek:

• a) Zgłaszając własny pomysł biznesowy (zakres tematyczny - dowolny)
  • b) Rozwiązując gotowe zagadnienie biznesowe (business case) zgłoszone przez jednego z partnerów (lista zagadnień biznesowych na stronie rejestracji)

Do konkursu można przystąpić samodzielnie lub w zespole.

Nagrody w konkursie:

1. 1 500 PLN – nagroda dla najlepszego zespołu. Nagroda ufundowana przez DARR S.A.
  2. Dla zwycięzcy: automatyczne przejście pierwszego etapu wstępnej oceny merytorycznej w funduszu seed/venture capital „Akcelerator Innowacji Dolnośląski Park Technologiczny T-Park"
  3. Staże / Praktyki – zespoły, które przygotują najlepsze pomysły biznesowe związane z case'ami naszych partnerów mogą ubiegać się o staż / praktykę.
  4. 5 godzin bezpłatnego doradztwa biznesowego – nagroda ufundowana przez DARR S.A.
  5. "Fast track" do projektu Climate-KIC Accelerator – najlepszy zespół biorący udział w konkursie zaproszony zostanie do udziału w programie grantowym Climate-KIC Accelerator.
  6. 3 vouchery, każdy na 4 godziny bezpłatnego wynajmu sal coworkingowych – nagroda ufundowana przez Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu „Dąbie"

Konkurs realizowany jest w ramach projektu Futurepreneurs. Celem projektu jest wspieranie w nowoczesny sposób innowacyjnych pomysłów biznesowych młodych ludzi ze środkowej i wschodniej Europy w zakresie zrównoważonego rozwoju. W ramach projektu utworzony ma zostać akcelerator dla tego typu pomysłów, łączący młodych ludzi z ekspertami wspomagającymi ich w zakresie wyzwań zrównoważonego rozwoju, a także w celu osiągnięcia przez nich ekonomicznej opłacalności.

Do dyspozycji uczestników projektu oddajemy grono doświadczonych mentorów, z którymi można kontaktować się indywidualnie w sprawie swojego pomysłu biznesowego lub case'a zgłoszonego przez jednego z naszych partnerów.

Spotkanie inauguracyjne (Launch Day) projektu odbędzie się w dniu 08/03/2018 na Politechnice Wrocławskiej (Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej – pl. Grunwaldzki 11a, Budynek D21, sala 007 o godzinie 10:00). Wstęp wolny – zapraszamy.

Launch Day

Uczestnicy projektu otrzymają również możliwość udziału w następujących warsztatach tematycznych:

• „Problem solving" 15.03.2018 (WROCŁAW, Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu "Dąbie")
  • „Minimum viable product" 05.04.2018 (WROCŁAW, Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu "Dąbie")
  • „Customer value proposition" 19.04.2018 (WROCŁAW, Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu "Dąbie")
  • „Business financial" 26.04.2018 (WROCŁAW, Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu "Dąbie")
  • „Pitch Essentials" 10.05.2018 (WROCŁAW, Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu "Dąbie")

Wydarzeniem kończącym projekt będzie „Demo Day". Spotkanie odbędzie się w dniu 24.05.2018 (WROCŁAW – Wrocławski Park Przemysłowy). Podczas Demo Day jury konkursu wyłoni zwycięzcę konkursu.

Na zgłoszenia do projektu czekamy do dnia 08/03/2018

Zgłoszenia przyjmowane są drogę elektroniczną (formularz on-line).
LINK

Projekt jest koordynowany przez Sunrise Valley Science and Technology Park i jest częściowo finansowany przez program "Erasmus +".

eu flag co funded pos rgb right

Partnerzy projektu: Sunrise Valley Science and Technology Park, Baltic Environmental Forum, Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Pure Birds.

Projekt realizowany jest od 1 września 2016 roku do 30 czerwca 2018 roku.

Witryna internetowa projektu:
www.futurepreneurs.eu

Kontakt:

Kierownik projektu:
Marek Urbański – marek.urbański@darr.pl

Rekrutacja:

Katarzyna Kowalska –katarzyna.kowalska@darr.pl
Łukasz Jaroński – lukasz.jaronski@darr.pl

Launch Day i Demo Day:
Damian Sowa – Damian.sowa@darr.pl

Kontakt dla sponsorów i partnerów:
Tomasz Pająk – tomasz.pajak@darr.pl