Dnia 11 stycznia 2011 r. w Dolnośląskim Parku Technologicznym T-Park odbyła się dziesiąta edycja Konkursu Wiedzy Informatycznej „T@lenty Informatyczne".

Przedsięwzięcie, którego inicjatorem jest Zespół Szkół Nr 8 w Wałbrzychu zostało objęte honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Starosty Wałbrzyskiego.

Podobnie jak przy poprzedniej edycji konkursu w organizację włączyły się znaczące firmy z regionu wałbrzyskiego tj. Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz heapmail Internet Solutions sp. z o.o. Po raz kolejny mecenasem został ROTARY KLUB ŚWIDNICA - WAŁBRZYCH DYSTRYKT 2230, który ufundował dwa roczne stypendia w wysokości 2 tys.zł. Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców zapewniły firmy ADVATECH sp. z o.o. i KRUK S.A. Patronat medialny nad konkursem objęła TVP WROCŁAW oraz Gazeta Wrocławska.

W dziesiątej edycji Konkursu Wiedzy Informatycznej „T@lenty Informatyczne", pretendującego do jednego z ważniejszych wydarzeo w kalendarzu konkursów z zakresu informatyki w naszym regionie, wzięło udział 100 osób, w tym:

- uczniowie szkół gimnazjalnych - 58 osób (6 dziewczynek, 52 chłopców) z 20 szkół
- uczniowie szkół ponadgimnazjalnych - 42 osoby (1 dziewczynka, 41 chłopców) z 14 szkół

Uczniowie, którzy wzięli udział w Konkursie reprezentują następujące miasta: Wałbrzych, Jedlina Zdrój, Czarny Bór, Wrocław, Boguszów Gorce, Szczawno Zdrój, Głuszyca, Walim, Kamienna Góra, Świebodzice, Mieroszów, Stare Bogaczowice.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych to:

GIMNAZJUM:
1. Obrzut Kacper PG nr 3 w Wałbrzychu
2. Jaroszewski Piotr PG nr 9 w Wałbrzychu
3. Małkowski Mateusz PG nr 13 w Wałbrzychu

PONADGIMNAZJALNE:
1. Dąbrowski Piotr - Elektroniczne Zakłady Naukowe we Wrocławiu
2. Buczyoski Kacper - ZS w Bielawie
3. Korzeniowski Mateusz - Elektroniczne Zakłady Naukowe we Wrocławiu

Nagrody przekazane przez sponsorów - firmę Advatech Sp. z o.o. oraz KRUK S.A. sprawiły zwycięzcom wiele radości.

W dwóch kategoriach wiekowych nagrodą za zajęcie I miejsca był wysokiej klasy laptop Samsung, uczniowie którzy zajęli II miejsce otrzymali Monitor LG 3D, natomiast III miejsce nagodzone zostało Monitorem LEDowym Samsung.
Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsce otrzymali także roczne stypendium w wysokości 2tys. złotych ufundowane przez ROTARY KLUB ŚWIDNICA - WAŁBRZYCH.

Firma Advatech Sp. z o.o. zrobiła uczestnikom Konkursu niespodziankę i ufundowała nagrodę w postaci i-Poda za rozwiązanie zadania dodatkowego. Najlepiej poradził sobie z nim Arkadiusz Mąkosa z II Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu.
Ponadto wszystkie dzieci, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu otrzymały upominek od firmy KRUK S.A. w postaci MP4.

13.01.2011